Co brać pod uwagę przy wyborze grilla?

Co brać pod uwagę przy wyborze grilla?
/
/
Grille i meble ogrodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon na grillowanie zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego też warto zacząć zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze grilla do ogrodu. 

Grille gazowe

Jednym z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o grille ogrodowe, jest grill gazowy. Jest on dość prosty w obsłudze, a jednocześnie przygotowane na nim potrawy zachowują klasyczny grillowany smak. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając do swojego ogrodu grill gazowy? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego moc oraz dodatkowe wyposażenie.

Warto wybrać model, który będzie posiadał między innymi termometr wbudowany w pokrywie, który pozwala kontrolować temperaturę wewnątrz grilla bez konieczności otwierania pokrywy, system PTS, dzięki któremu ruszt nagrzewa się równomiernie, co sprawia, że możesz serwować potrawy w tym samym czasie, czy też system odprowadzania tłuszczu, dzięki któremu szybko i skutecznie pozbędziesz się drażniącego zapachu przypalonego tłuszczu oraz różnych szkodliwych dla zdrowia substancji w nim zawartych.

Grill gazowy będzie świetną propozycją zwłaszcza dla osób, którym zależy na krótkim czasie przyrządzania potraw, niepowtarzalnym smaku i soczystości oraz niskich kosztach użytkowania. Jeśli zależy Ci na sprzęcie najwyższej jakości, to genialną propozycją dla Ciebie będą grille Weber.

Grille elektryczne

Inną propozycją na sezon grillowy, która sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonach, czy nawet w zamkniętych pomieszczeniach, jest grill elektryczny. Urządzenie to możesz bez problemu kupić w małym i wygodnym rozmiarze, a ponadto nie produkuje ono dymu, dlatego też z powodzeniem możesz używać go w mieszkaniu. Aby wybrać dobry model grilla elektrycznego, zwróć przede wszystkim uwagę na moc urządzenia. Jest to podstawowa kwestia, która decyduje między innymi o szybkości nagrzewania się grilla oraz jego maksymalnej temperatury. Przy zakupie weź pod uwagę także możliwość regulacji temperatury, dodatkowe funkcje oraz zabezpieczenia.

Grille węglowe

Najbardziej tradycyjną propozycją są zaś grille węglowe. Jest to niepowtarzalna metoda grillowania, która gwarantuje charakterystyczny smak i zapach przyrządzanych potraw. Wybierając grill węglowy, przede wszystkim zwróć uwagę na przykrywkę. Dzięki niej możesz przygotować na grillu znacznie większą ilość potraw. Zwróć też uwagę na to, czy grill posiada w pokrywie i kotle specjalne wywietrzniki. To właśnie dzięki nim możesz regulować temperaturę grillowania, ale też szybko wygasić grilla. Warto jednak pamiętać, że mimo iż grill węglowy zapewnia wyjątkową jakość potraw, jest on najbardziej szkodliwy dla naszego zdrowia i otoczenia.

Zdj. główne: Vincent Keiman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą oświetlenia?
/
Jak stworzyć magiczną atmosferę w ogrodzie za pomocą oświetlenia?
Odkryj, jak za pomocą praktycznych i kreatywnych rozwiązań z dziedziny oświetlenia, możesz zamienić swój ogród w miejsce pełne magii i urokliwej atmosfery.
Jak prawidłowo dobrać i zainstalować nasady kominowe – praktyczny poradnik
/
Jak prawidłowo dobrać i zainstalować nasady kominowe – praktyczny poradnik
Dowiedz się, jak skutecznie i bezpiecznie dobrać oraz instalować nasady kominowe z naszym przystępnym poradnikiem, który zawiera praktyczne porady i wskazówki ekspertów.
Wysokie rośliny na tarasie – oaza spokoju i piękna
/
Wysokie rośliny na tarasie – oaza spokoju i piękna
ysokie rośliny na tarasie to doskonały sposób, aby stworzyć przytulne i piękne miejsce do odpoczynku i relaksu. Zainwestuj w nie i ciesz się ich pięknem przez wiele sezonów.